RTYNĚ - PODHŮŘÍ

24.09.2013 06:35

Rtyně – Podhůří 2:1 (0:1). Branky: Černý z pen., Prouza – vlastní. Rozhodčí: J. Říha. ŽK: 3:1, ČK: 0:1 (T. Nun). Diváků: 55. Kdo neviděl, neuvěří. Domácí v souboji s posledním celkem první půli doslova prospali. Navíc si v 19. minutě vstřelili vlastní branku a ta jim rozhodně na pohodě nepřidala. Hosté byli o třídu lepší, dali domácím lekci z pohybu i důrazu, ale další branku nepřidali. Ve druhé půli byl hostující tým sice přitlačen na svou polovinu hřiště, ale neustále hrozil z bleskových protiútoků. Domácí zvýšili tlak, ale zakončit v přehuštěné šestnáctce se jim nedařilo. Navíc mohli inkasovat z dalších brejků, když hostující hráči nastřelili z jasných pozicí pouze břevno a tyč a další dvě šance zahodili. Rtyňský prapor zvedl kapitán, z jehož průniku vyústil v 88. minutě faul vyběhnutého brankáře před šestnáctku a jeho vyloučení. Trestný kop skončil na břevně a odražený míč trefil domácí útočník také do břevna. Hosté už byli přesvědčení o zisku prvních bodů, ale z další akce domácích následovalo podražení v šestnáctce. Z nařízené penalty už v nastavení bylo vyrovnáno. To ale nebylo vše. Hosté po rozehrání nevyužili brankovou příležitost a z protiútoku propadl míč k neobsazenému domácímu hráči a jeho střela v 94. minutě znamenala vítězství domácích. Co dodat, prohrál lepší tým, nepřidal ale další branku, která by pravděpodobně o osudu utkání rozhodla, a draze za to zaplatil. Takový už fotbal je, proto jej máme rádi, i když nás jednou připraví o nervy